KONEC...- stránky zůstanou jako archív!

V bolesti se dá najít kapka štěstí

Jednorázovky

Mikulášská nadílka

Přináším vám sem povídku na Mikulíše... vím, že se vám nebude líbit... je to napsaný ve spěchu a navíc, já jsem jedna z hlavních postav xD
Yo a chyby neberte na vědomí, ju?

V místnosti jsou tři osoby. Každý má na sobě převlek. Dva čerti, jeden anděl.

„Sakra, kde je Lucka…“zanadává jeden čert. Dívka jménem Lucka má jít za Mikuláše.

„Se zdržela…“odpoví druhý čert, který s Luckou chodí.

„Hm,“

Do místnosti vrazí vysoká dívka.

„Promiňte… zdrhnul nám pes, tak jsme ho museli nahánět,“řekne a vydýchává… celou cestu od domu běžela.

„V pohodě… nasoukej se do kostýmu… za deset minut máme být u Komanců,“řekne jeden z čertů. Všichni chlapci vyklidí místnost, aby tak dali jediné dívce z party prostor na převlečení.

Za pár minut je v kostýmu a vyleze ven…

„Tak jdeme,“usměje se. Políbí svého čerta na tvář.

Mladý chlapec, který jde za anděla, se usmívá. Má svojí kamarádku rád a ví, že Alex je pro ni dobrá partie… sice jí jednou nehezky odkopnul, ale uvědomil si, jakou udělal chybu a omluvil se jí…

„Tak co andílku, už sis našel nějakýho klučinu?“přejde k němu dívka, obejme ho okolo ramen a zašeptá mu to do ucha. Usměje se. Ona je jediná osoba, které řekl své tajemství. Věděl, že ho dokáže pochopit a neodsoudí ho.

„Ne, ještě ne…“zamračí se.

„Tak se po nějakém podíváme,“zasměje se dívka převlečená za Mikuláše.

„Co třeba náš druhý čertík,“

„Blázníš? Petr je hetero jako prase.“zamumlá smutně chlapec… Petr se mu velice líbí, ale zná ho. Až moc dobře. Petr je hrozný děvkař. S žádnou holkou dlouho nevydrží. Střídá je jak ponožky, ale mluvení o sexu s nimi dokáže vydržet hodiny.

„Nebuď smutný… najde se jiný… lepší… ale na Alexe mi nekoukej,“zasměje se dívka a lehce ho políbí na tvář.

Alex, který to sleduje, nic neřekne. Zná svojí přítelkyni a taky ví o tom, že Max je na kluky. Lucka mu to řekla, když si myslel, že ho s ním podvádí.

„Tak to fakt nehrozí,“zasměje se Max.

Dívka se usměje. Chytne svou hůl a jde zase k Alexovi. Ten zařinčí řetězy a usměje se na svého „Mikuláše“. Lehce jí zatahá za vousy.

„Čerte, nech mi moje vousy, já ti taky nekradu rohy,“

Petr jde vedle Maxe a nenápadně se na něj dívá. Vypadá doopravdy jako anděl. Blonďaté vlasy zkroucené, v nich nějaké třpytky. Na čele má hvězdu, je lehce nalíčený a to oblečení. Dlouhé bílé šaty, které mu Lucka půjčila a krásná bílá křídla, která sehnal od své tety.

Za malou chvilinku dorazí před pozemek s domem. Zazvoní. Z dveří domu vykoukne třicetiletá žena.

„Pojďte dál,“usměje se. Petr otevře vrátka a všichni vejdou na dvorek a pak do domu. Všichni zaslechnou dětský pláč. Což je pro Alexe a Maxe znamení, že mají začít řádit. Vletí do místnosti, kde slyší pláč a začnou dělat kravál. Z místnosti se ozve ještě větší křik. Lucka a Max se tam radši jdou podívat, co tam ti paka dělají.

Na gauči sedí rodiče dětí a dvě děti se skovávají v rohu a pláčou. Ne nepláčou, přímo vřískají.

Alex s Petrem okolo nich chodí, pytle mají na zádech, ze kterých koukají nohy nějakých přerostlých panenek.

Čerti se od sebe rozestoupí a tím dají prostor Mikulášovi a andělovi. Jak mile je děti zahlídnou, tak se k nim rozeběhnou a skovají se za ně, aby na ně čerti nemohli. Lucka se otočí, vyzvedne si tříletého chlapce do náručí a lehce se usměje, ale přes vousy to není vidět.

Max si vezme pětiletou holčičku a usměje se na ní.

„Tak co, byli jste hodní,“zeptá se. Oba přikývnou.

„Zlobili jak čertí,“zasměje se maminka. Lucka se koukne na Alexe a Petra, kteří se pokoušejí nesmát.

„To snad ani nejde, paní Komancová,“zasměje se Mikuláš.

„Tihle ti dva čerti,“ ukáže na Petra a Alexe. „Zlobí víc…“rozesměje se. Kluci udělají blblbl a děti zakřičí.

„Tak už je čerti netrapte.“řekne anděl. Položí holčičku na zem. Lucka položí chlapce.

„Tak, když nám zazpíváte, dostane dárečky,“usměje se anděl. Chlapeček, jménem Simon a holčička jménem Petruška začnou zpívat:“Mikuláš, ztratil plášť,"úplně falešně.

Anděl se usmál. Vyndal z košíku dva velké balíčky. Modrý podal Simonovi, červený Petrušce. Děti přestaly zpívat a hezky poděkovali.

Dva čerti si začali připadat málo cenně a tak zase začali dělat vyrvál, že příští rok přijdou zas a to si je do toho pekla vezmou…

„Ale no tak čerti… jdeme!“nařídí Mikuláš. Oba chytne za uši a odvede je z místnosti… rozloučí se s dětmi i rodiči a odejdou.

„Jsi na mě zlá, lásko,“řekne uraženě Alex a mne si bolavý ucho.

„To mám v popisu práce…“

>>><<< 

Obejdou polovinu vesnice. Zrovna se vrací k Petrovi. Dohodli se, že u něj přespí. Max, který je myšlenkami úplně někde pryč, se nedívá na cestu. Ani si nevšimne, že před něj přistane petarda. Kdyby jej Petr nestrhl stranou, šlápl by na něj a to by asi hodně bolelo. Petarda bouchne.

Kousek od nich stojí několik pubertálních výrostků, kteří se tomu smějí.

„Jste normální?“zařve Petr a pořád u sebe přidržuje Maxe. Ten jen stojí a užívá si to, že jej Petr drží takto blízko u sebe.

„Jasně…“zasměje se floutek… lokne si vodky a zapálí cigaretu. „Nechceš mi půjčit to koťátko, co držíš? Rád bych si užil,“rozesměje se a celá banda s ním.

Petr se na něj vztekle podívá. Pustí anděla a rozejde se k tomu, co to řekl. Jednu mu vrazí a ještě ho kopne. Floutek se svalí na zem a zařve bolestí. Jeho kumpáni se na něj chtějí vrhnout, ale nakonec si to rozmyslí, když se k Petrovi připojí Alex, který z kapsy vytáhl boxera.

Všichni zdrhli.

„Srabi,“ujede Alexovi. Přejde k Lucce, políbí jí a pohladí po tváři. Lucka se podívá na Maxe, který už kráčí vedle ní a na tváři má neurčitý výraz, ale tuší, že je šťastný.

Já ty dva dám dohromady,‘ proletí jí hlavou a usměje se. Moc dobře ví, že by jim to spolu slušelo. Dojde jí, že dnešek je výborná příležitost, aby je dala dohromady.

„Nad čím přemýšlíš?“zeptá se jí Alex a obejme okolo pasu.

„O tom, jak dát Petra a Maxe k sobě,“zašeptá mu do ucha, tak aby to anděl s druhým čertem neslyšeli.

„Jak to chceš udělat?“zeptá se jí.

„To ještě netuším, ale pomůžeš mi, ne?“hodí na něj prosebný pohled. Alexovi nezbude nic jiného než souhlasit. Když si Lucka vezme něco do hlavy, tak to udělá (tak je jak já… moment… ona je já xD)

„Něco vymyslíme, ano?“usměje se na ní. Dívka s radostí přikývne.

Dojdou před dům, kde bydlí Petr. Všichni jdou dovnitř. Petrovi rodiče nejsou doma. Užívají si dovolenou v Alpách.

Všichni jsou do jednoho pokoje. Lucka si vezme své oblečení a jde se převléct do koupelny.

Alex je převlečený jako první, tak tam nechá Petra a Maxe samotné.

„Ehm… Petře? Pomůžeš mi sundat křídla?“zeptá se po chvilce Max. křídla má zašněrované k šatům a nerad by ty křídla zničil. A šaty už vůbec ne. To by mu Lucka rozhodně nepoděkovala.

„Jo, jasně.“stoupne si za něj. Opatrně odváže křídla, sundá je a položí je na prostorný stůl, aby se nepomačkala.

„Děkuji,“usměje se. Opatrně si sundá šaty a položí je ke křídlům na stůl. Nyní stojí v pokoji jen v bílých trenkách. Petr jej pozoruje. On má na sobě jen černé boxerky, a jeho svalnatá hruď se zvedá překvapivě rychle. Prohlíží si Maxovo tělo. Bledá pokožka, štíhlounká postava. Kdyby ho neznal od malička, spletl by si ho s holkou, obzvláště, když je namalovaný a když měl Lucky šaty, tak vypadal jako princezna a křídla dokazovali jeho nevinnost. Max je dokonalý opak Petra. Tmavší pokožka, vysoká svalnatá postava a rozhodně není tak stydlivý.

Oba se oblečou a vydají se ke dveřím. Petr chce otevřít, ale zjistí, že je zavřeno.

„Lucie, Alexandře, koukejte okamžitě odemknout!“zaječí. Zaslechne dívčí a chlapecký smích.

„Odemkneme, ale až později,“zakřičí Lucka.

„Já je zabiju,“zavrčí Petr. Přejde ke křeslům, do jednoho si sedne. Zadívá se na Maxe.

„Lucko, otevřete,“zakňučí Max. Má strach, že by se na Petra mohla vrhnout.

Dveře se otevřou a z nich vykoukne dívčina rozcuchaná hlava.

„Co za to?“usměje se. Petr se zvedne, rychle chytne dveře tak, aby je jeho, o pár let mladší kamarádka nemohla zavřít. Chytne hnědovlasou dívku za ruku, přitáhne si jí k sobě a vyhodí jí na rameno. Dívka zavříská.

„Au. Ty máš teda ječák,“lehce jí plácne po zadku. Dívka se dá ještě víc do křiku, ví, že tohle zabere. Petr jí pustí a zacpe si uši. Dívka dopadne na zadek.

„Au,“uraženě se zvedne. Dojde k Alexovi, který se pokouší jí nesmát, a dá mu malinký pohlavek.

„Tak co Petře, kde nás ubytuješ na noc?“zeptá se Alex.

„Ve sklepě?“zeptá se provokativně.

„To bys neudělal… tam je moc pavouků,“zakňučí Lucka. Všimne si Petrova pohledu.

„Péťo, to bys mi neudělal,“fňukne. Petr se zasměje.

„No, udělal, ale to by tu nesměl být tvůj mladej,“usměje se. Sleduje, jak se ty dvě hrdličky k sobě tisknou. Chodí spolu už půl roku a pořád jsou spolu šťastní. Alex má pořád umouněný obličej a tomu přidává ještě víc na divokém vzhledu.

Všichni sedí v obývacím pokoji okolo stolu. Flašku. Na líbání. Je to zajímavější, protože je tam jenom jedna holka a stou se musel zatím muset jenom líbat Alex.

Zrovna točí Petr a láhev ukáže na Maxe. Ten krvavě zrudne. Petr, který už má něco vypito si z toho nic nedělá. Nakloní se nad Maxe a políbí ho. Mají se spolu líbat třicet vteřin. Jenže ti dva se líbají dvě minuty a víc se k sobě tisknou. Lucka s Alexem se usmějí a odejdou z místnosti.

Petr a Max se k sobě pořád tisknou. Dokonce si začali sundávat oblečení. Najednou se od sebe odrhnou. Rozhlédnou se. Kam zmizeli ti dva šašci?

„Kde jsou?“zeptá se Max slabým hláskem a s červení ve tváři. Petr pokrčí rameny a znova Maxe políbí. Neví, proč to dělá, ale líbí se mu to. Lepší než se líbat s nějakou tou ukřičenou slepicí (překlad:“ukřičenou holkou“), která mu strká jazyk až do krku.

Polibky se přesune na Maxův krk… udělá mu tam rudý flíček a jde dál.

>>><<< 

Ráno se Petr probudí jako první. Leží na zemi, koberec ho štípe do zad. Zadívá se na svého kamaráda, který leží v jeho náručí. Moc dobře si pamatuje, co se včera stalo. Zadívá na blonďáčka. Ten pořád spí. Lehce se usměje. Vždycky si myslel, že je na holky a ejhle. Lucka chytne nápad, a jak to dopadá.

Pět minut sleduje Maxe, který se začíná probouzet. Zmateně se okolo sebe rozhlíží.

„Co se stalo?“zeptá se rozespale. Než mu Petr stihne odpovědět, dojde mu to. On se fakt s ním vyspal a jeho kamarád mu za to nenadává. Je šťastný. Za tohle bude muset Lucce poděkovat, ten nápad s tou hrou byl její (jasně, koho jinýho, co?xD).

Otočí se na Petra, který jej objímá okolo pasu.

Chlapec, který se včera vydával za čerta, se usměje a políbí ho.

„Tak co hrdličky? Jak pak jsme se vyspinkali?“zeptá se o hodinu později provokativně Lucka.

„Co?“ujedeme Petrovi.

„No, tohle všechno byl můj nápad… s tím Mikulášem, ta flaška i to vaše spárování.“rozesměje se. Jestli jí jednou nezabijí, tak to bude zázrak, ale čert vem jednu praštěnou slashařku. Hlavní je, že Petr a Max jsou spolu šťastní, snad jim to vydrží.

„Mno nic… už musím domů a Alex taky… tak pa pa,“zamává a vypadne. Petr a Max se rozesmějí. Zamilovaně se na sebe podívají a přemístí se z obýváku do Petrova pokoje.

Poslední komentáře
20.12.2009 16:08:20: Velký houbičky!! :D Bylo to super! :D A hodně zajímavý..a soiuhlas,chtělo by to nějaké porkačování x...
06.12.2009 00:41:02: Lachim: pokráčko plánuji na Vánoce a pak na Silvestra a taky na můj svátek, ale to asi ne :D
05.12.2009 22:22:48: Krásná povídka. Stálo by to za pokračování. A přestaň se podceňovat, píšeš moc dobře.smileysmileysmiley...
05.12.2009 21:00:59: super povídka
 
Děkuji za vaší návštěvu